Jesteś tutaj: Archiwum / VI Towarzyskie Zawody Muchowe o Puchar Janosika 2013

VI Towarzyskie Zawody Muchowe o Puchar Janosika 2013

RELACJA

       Po raz kolejny, podziwiając piękną panoramię Tatr, w Czarnym Dunajcu spotkali się miłośnicy wędkarstwa muchowego, jak również dobrej zabawy. W dniach 13-14 lipca 2013 zostały zorganizowane VI Towarzyskie Zawody Muchowe o Puchar „Janosika”. Cała impreza rozpoczęła się w sobotę wieczorem gdzie przy pełnym grillu, wyśmienitym gulaszu jak również pysznych napojach uczestnicy jak i zaproszeni goście wymieniali się swoimi doświadczeniami oraz przeżyciami wędkarskimi i nie tylko :). Opady deszczu oraz silny wiatr nie przeszkodziły w sobotnich posiadach i zabawie.

Wszyscy byli zadowoleni siedząc pod dużym namiotem, jedząc, pijąc oraz oglądając filmy z wypraw wędkarskich wyświetlanych na dużym ekranie. Dla niektórych uczestników rozmowy oraz filmy były tak fascynujące, iż na miejscu zastał ich świt. Cała impreza wędkarska miała miejsce dnia następnego w niedzielę już od godz. 9.00. Od początku zawodów pogoda była o niebo lepsza od sobotniego dnia. Co prawda na niebie wisiały ciemne chmury, ale wiatr skutecznie zaczął je odganiać. Zawodników przywitał Prezes Koła nr 27 w Czarnym Dunajcu, oraz poinformował wszystkich o obwiązujących wymiarach ochronnych ryb, jak również terenie zawodów. Oczywiście zawody zostały zorganizowane na żywej rybie. Było 43 zawodników uczestniczących w rywalizacji, w tym 9 juniorów. Dodatkowo blisko 10 osób uczestniczyło w imprezie „na luzie” - nie walcząc o punkty. Wśród nich był między innymi Prezes Okręgu Nowy Sącz Jaromir Myrna wraz Prezesem Klubu Przyjaciół Dunajca Jackiem Płacheckim. Panowie w trakcie imprezy postanowili wyruszyć w górę Czarnego Dunajca, aby zlustrować miejsca nielegalnego poboru żwiru, a w miejscowości Witów złapali kłusownika który łowił bez uprawnień w dodatku na spinning. Jak widać dla nowego Prezesa Okręgu niedziela też była pracowita. Na miejsce została wezwana Policja, która ukarała delikwenta mandatem. Zawodnicy po zakończeniu łowienia oraz dostarczeniu kart startowych podczas posiłku oczekiwali na ogłoszenie wyników.

A oto ich wywalczone punkty – wyniki:

                                                                                         Ryby             pkt.

 

 1. 1.

Roman Marek

 

9

6640

 1. 2.

Janusz Żegleń

 

7

5180

 1. 3.

Grzegorz Klimek

 

5

4060

 1. 4.

Stanisław Drobny

 

4

3200

 1. 5.

Łukasz Strączek

 

4

3020

 1. 6.

Andrzej Łukaszczyk

 

4

2920

 1. 7.

Roman Mazgaj

 

3

2440

 1. 8.

Jacek Wilkus

 

3

2180

 1. 9.

Czesław Jarczyk

 

2

1600

 1. 10.

Paweł Bachleda Curuś

 

2

1500

 1. 11.

Andrzej Kłosowski

 

2

1480

 1. 12.

Andrzej Kozieł

 

2

1460

 1. 13.

Tomasz Piernaczyk

 

2

1460

 1. 14.

Marek Kolasa

 

1

840

 1. 15.

Grzegorz Jurek

 

1

820

 1. 16.

Jan Potoplak

 

1

820

 1. 17.

Sławomir Wysocki

 

1

760

 1. 18.

Andrzej Cywiński

 

1

760

 1. 19.

Andrzej Stanek

 

---

---

 1. 20.

Arkadiusz Hojdas

 

---

---

 1. 21.

Jacek Kamiński

 

---

---

 1. 22.

Janusz Gonciarczyk

 

---

---

 1. 23.

Jarosław Mikuta

 

---

---

 1. 24.

Józef Gąsienica Gładczan

 

---

---

 1. 25.

Józef Sobula

 

---

---

 1. 26.

Kazimierz Osiecki

 

---

---

 1. 27.

Krzysztof Stoch

 

---

---

 1. 28.

Maciej Jankowski

 

---

---

 1. 29.

Marian Łowicki

 

---

---

 1. 30.

Paweł Łowicki

 

---

---

 1. 31.

Przemysław Scheller

 

---

---

 1. 32.

Ryszard Leśniak

 

---

---

 1. 33.

Tadeusz Górny

 

---

---

 1. 34.

Tomasz Nowak

 

---

---

 

 

 

Oraz nasi najmłodsi:

 

 1. 1.Jan Gąsienica5       3960
 2. 2.Wnuk Mirosł3       2200
 3. 3.Łowicki2       1560
 4. 4.Konieczny Bartosz0
 5. 5.Łowicki Adrian
 6. 6.Morawa         1       780
 7. 7.Hatłas Michał                    760
 8. 8.Morawa Maciej
 9. 9.Miśkowiec Damian

Największą rybę złowił kol. Grzegorz Klimek. Mimo iż wymiar pstrągów nie był obniżony i wynosił trzydzieści centymetrów to w sumie zgłoszonych było 71 ryb, w tym: pstrąg potokowy 40szt, pstrąg tęczowy 18szt, lipień 13szt. Zawody jak wcześniej wspomniałem zostały rozegrane na żywej rybie i oczywiście na hakach bezzadziorowych.

Kapituła "Janosika" w ocenie zasług po raz kolejny nadała tytuł: "JANOSIKA ROKU” z podziękowaniem za trud, pracę oraz janosikowy upór włożony w ochronę środowiska, kształtowanie postaw ekologicznych oraz krzewienie nowoczesnego wędkarstwa .

JANOSIKIEM ROKU 2012 został kol. Łukasz Kosiba - niestety z przyczyn osobistych kol. Łukasz nie mógł być obecny, także Kołpok Janosika został przekazany na ręce Prezesa Okręgu Jaromira Myrny z prośbą o przekazanie wyróżnionemu. Kol. Łukasz przysłuchiwał się całej sytuacji podczas rozmowy telefonicznej w której wyraził swoje ogromne zaskoczenie jak również radość z przyznania mu wyróżnienia. Łukasz - jeszcze raz za wszystko dziękujemy i prosimy o jeszcze!

Oczywiście nie możemy pominąć najważniejszych dla tej imprezy, także podziękowania kierujemy również w stronę naszych sponsorów, a byli nimi: Urząd Gminy Czarny Dunajec, Marek Barnowski -Restauracja U ŚLIWY, Stanisław Biela, Józef Lenart-piekarnia , Bogdan Janas, Joanna i Marian Górz –firma BALSER, Vision Polska, Hurtownia RAF-MAR, Sklep internetowy SALAR.PL – Joanna i Mirosław Pieślak, Przemysław Półtorak gorskierzeki.pl, Józef Polaczek, Andrzej Kłosowski Mayflybench, Klub Przyjaciół Dunajca, Flyhouse, Sztuka Łowienia, Jacek Płachecki, Mirosław Wójtowicz, Ryszard Leśniak, Salix – Alba Wojciech Łopatka, Okręg PZW Nowy Sącz oraz Andrzej Mężyk - OBERSCHLESICHE bier.                              
Dziękujemy Wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do uświetnienia tej imprezy. Oczywiście bardzo dziękuję kolegom Kazimierzowi Wąchalskiemu i Kazimierzowi Zaczyńskiemu – za pełne zaangażowanie w oprawie kulinarnej, jak również wszystkim kolegom, których nie wymieniłem, a bez których nie dalibyśmy rady.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i ZAPRASZAMY ZA R

Z wędkarskim pozdrowieniem
WODOM GÓRSKIM CZEŚĆ.

Łukasz Rubiś

UWAGA WĘDKARZE!

W związku z wprowadzonym w naszym kraju stanem epidemii Okręg PZW w Nowym Sączu wprowadził możliwość wnoszenia składek członkowskich i okręgowych PZW drogą elektroniczną (online) poprzez Okręgowy system e-zezwolenia: https://zezwolenia.pzwns.info.pl/

Potwierdzeniem wniesienia składki członkowskiej w tym wypadku (zamiast wklejenia znaczków do legitymacji) jest zabezpieczony kodem QR wydruk z systemu e-zezwolenia.

W trosce o bezpieczeństwo swoje oraz Skarbnika zalecamy korzystanie z tej formy opłacenia składek. Podczas wypełniania danych w formularzu internetowym prosimy pamiętać o zaznaczeniu naszego Koła. Szczegóły dostępne są po wejściu na stronę https://zezwolenia.pzwns.info.pl/ "

 

Z wyrazami szacunku

Zarząd Koła PZW w Czarnym Dunajcu